Nowa seria Landini 5, Ewolucja !

Landini wzbogaca swoją ofertę o gamę nowych ciągników Serii 5, ciągników użytkowych, które potrafią zaskoczyć komfortem, wszechstronnością i wydajnością. Wydajność i komfort zapewniają osie Landini, które gwarantują niezawodność w każdych warunkach pracy oraz stabilność podczas transportu. Nowa opcja z amortyzowaną osią lepiej radzi sobie z nierównościami podłoża, oferując optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Aby zmaksymalizować przyczepność i przyczepność, ciągniki serii 5 są wyposażone w Twin Lock, jednoczesną integralną blokadę przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego. System automatycznie włącza i wyłącza blokadę mechanizmu różnicowego i napęd na cztery koła, dzięki czemu praca operatora jest łatwiejsza i bardziej wydajna


Zobacz film

Duża wszechstronność

Silnik

3,6 / 4

Moc

95 KM

102 KM

115 KM

Skrzynia Biegów

Skrzynia Mechaniczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32

Skrzynia Elektro-Hydrauliczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32 36+12 , 48+16

Biegi pełzające

Dzięki wydajności porównywalnej z maszynami wyższej kategorii, nowa seria 5 Stage V jest idealnym narzędziem zarówno do pracy w terenie, jak i w firmie, wykonując każdą czynność z maksymalną wydajnością i oferując doskonały komfort operatorowi. Marka Landini zawsze charakteryzowała się pasją i innowacyjnością, które prowadzą nas ścieżką badań i rozwoju, zaprojektowanych i zbudowanych tak, aby sprostać potrzebom każdego gospodarstwa, ze szczególnym uwzględnieniem czynnika ludzkiego i stylu: zwycięska mieszanka, która nominuje Model Landini 5-120 Dynamic finalistą nagrody „Ciągnik Roku 2022” w kategorii Best Utility.

Czterosłupkowa kabina z panoramiczną widocznością 

Kabina Total View Slim może być sztywna lub mechanicznie amortyzowana w dwóch punktach i w tym przypadku, wraz z amortyzowaną przednią osią, pomaga izolować operatora od wibracji i zwiększa komfort transportu i pracy. 4-słupkowa konstrukcja maksymalizuje przeszklenie, oferując pole widzenia 360 °, ułatwiając pracę w ciasnych przestrzeniach, a nawet w nocy dzięki oświetleniu LED, do 10. Przezroczysta klapa gwarantuje pełny widok podczas korzystania z ładowacza czołowego. Kierownica jest odchylana i teleskopowa, a elementy sterujące są ergonomiczne i intuicyjne. W stylu motoryzacyjnym jest układ wnętrza, w którym znajduje się klimatyzacja, która zawsze gwarantuje idealne środowisko pracy. W zestawie znajduje się również radio DAB i Bluetooth ze zintegrowanym mikrofonem głośnomówiącym.

Nowa seria 5 jest zgodna z normą Stage V

Dostępne są trzy modele napędzane przez FPT F36, 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 3,6-litrowy Turbo Intercooler z elektronicznym wtryskiem Common Rail, zdolny do dostarczania mocy do 115 KM. Dzięki technologii EGR / DOC / DPF / SCR, nowa seria 5 ma emisje Stage V, zgodnie z europejskimi przepisami. System oczyszczania spalin jest zintegrowany pod maską, zapewniając w ten sposób pełną widoczność z obszaru operatora.

Wybór opcji przekładni na każde potrzeby

Skrzynia Mechaniczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32

Skrzynia Elektro-Hydrauliczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32 36+12 , 48+16

Biegi pełzające

 

Obwód hydrauliczny

Wszechstronność serii Landini 5 idzie o kolejny krok naprzód również dzięki nowemu układowi hydraulicznemu, ukierunkowanemu na większą wydajność, o natężeniu przepływu do 82 l/min w przypadku serwisowania i 32 w przypadku kierowania, a także 35 l olej można zabrać do przemieszczania np. przyczepy wywrotki. Dostępnych jest do 6 rozdzielaczy hydraulicznych: 3 są sterowane mechanicznie, 1 elektryczny i opcjonalnie 2 zawory środkowe do przedniego podnośnika i ładowacza czołowego, które można ze sobą łączyć. Dystrybutory są 4 typy (standardowy, kick-out, pływający i hydrauliczny) o wszechstronnych i konfigurowalnych konfiguracjach. Opcjonalny selektor przepływu umożliwia zarządzanie maksymalnie 7 użytkownikami układu hydraulicznego.