POZNAJ NASZĄ MARKĘ

O Firmie

 AMG Sp. z o.o. od 2009 roku jest importerem Landini a od 2023 importerem ciągników Carraro oraz ładowarek Thaler w Polsce

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ciągniki polowe, sadownicze oraz specjalistyczne.

 Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów produkty Landini jak i Carraro dostosowano również do prac z rozdrabniaczami gałęzi i kosiarkami doskonale sprawdzającymi się w pracach pielęgnacyjnych wysokich i delikatnych roślin np. w szkółkach czy sadach. W ofercie znaleźć można także ciągniki, które posiadają zmienny rozstaw kół ułatwiający dostosowanie do prac w uprawach specjalistycznych jak gliniasta lub kamienista ziemia czy pochyłe pola.

Ładowarki Thaler to niemiecki producent proponujący wysokiej jakości sprzęt dla wymagających.

Dodatkowo oferujemy szeroką gamę produktów firm : Sae , Bobcat , Hexagon.

 Na terenie firmy AMG znajdziecie Państwo wysoko wyspecjalizowany serwis oraz fachową obsługę z wielo-letnim stażem, doświadczeniem, odpowiednią diagnostyką oraz przeszkoloną przez samych producentów podczas szkoleń fabrycznych.

Historia marki

Firma Landini to światowej sławy producent ciągników rolniczych. Założona została  przez Giovanni Landini w 1884r , pod nazwą Fabbrica di Attrezzi Agricoli ed Enologici (pl. Fabryka sprzętu rolniczego i winnicznego).

Giovanni Landini był pierwszym człowiekiem we Włoszech, który zastosował silnik dwusuwowy w maszynach do użytku rolniczego.

Firma od początku swojego istnienia odnosiła sukcesy.

Ważniejsze z nich to :

1910

Giovanni Landini tworzy pierwszy zawieszany silnik średnioprężny.

1924

Produkcja pierwszego prototypu modelu 25/30 tj. pierwszego ciągnika Landini z tzw. silnikiem średnioprężnym “Testa Calda”.

1934

Produkcja modelu Super Landini ciągnika wykorzystywanego głównie do dużych prac melioracyjnych na obszarze wewnętrznym.

1955

Rozpoczęcie produkcji modelu 55 najmocniejszego ciągnika wyposażonego w silnik średnioprężny.

1957

Umowa między Landini a Perkins Egines z Peterborough na stosowanie na licencji we Włoszech angielskich silników diesela montowanych do dziś w całej gamie Landini.

1959

Model C35 to pierwszy ciągnik gąsienicowy Landini prekursor tradycji która jawi nas nawet teraz jako liderów.

1968

Otwarcie w miejscowości Aprilia nowej fabryki produkującej przemysłowe maszyny budowlane do pracy w ciężkich warunkach.

1973

Produkcja słynnych modeli 6500-7500-8500 z rewolucyjną przekładnią 12+4

1977

Produkcja nowej serii Large: pierwszego w Europie ciągnika o mocy 100 KM ze standardowym wyposażeniem, napędem na 4 i koła fotelem kierowcy na zawieszanej platformie.

1982

Produkcja pierwszego specjalistycznego ciągnika sadowniczego. W tym sektorze Landini utrzymuje pozycję światowego lidera z udziałem przekraczającym 33%

1988

Wypuszczenie na rynek odnowionej serii ciągników średniej mocy 60-70-80 z przekładnią 24+12. Fabryka odnotowuje absolutny rekord sprzedaży: ponad 13 000 sztuk

1989

Massey Ferguson sprzedaje 66% udziałów landini Firmie Holdingowej Eurobelge/Unione Manifatture

1991-92

Grupa Holdingowa Gerolimich przejmuje Eurobelge. Mimo, że w większości udziałowcy nie są ukierunkowani na przemysł. Zarządowi Landini udaje się odnowić zakres produkVji poprzez wypuszczenie na rynek Serii Trekker, Blizzard i Advantage.

1994 Grudzień

Landini sp. akcyjna ogłasza zysk netto w wysokości 7 bilionów lirów oraz wzrost sprzedaży ciągników o ponad30 % w stosunku do roku poprzedniego.

1995 Styczeń

Przejęcie 100% marki ValPADANA Sp. akcyjna prestiżowego znaku towarowego we włoskim sektorze maszyn rolniczych

1995 Marzec

W miejscowości Valencia ( Wenezuela ) otwarty zostaje oddział Landini Sur America. Firma stworzona w celu wypromowania i rozszerzenia działalności marki Landini w Ameryce Łacińskiej , rynku, który może zaoferować wielu potencjalnych klientów i liczne możliwości

1995 Grudzień

Produkcja w fabryce w Fabbrico po raz pierwszy w długiej historii istnienia fabryki przekracza liczbę 13 000 sztuk. Sprzedaż włączając w to importowane ciągniki Massey Ferguson oraz ciągniki małej mocy Valpadana produkowane w San Marino, osiąga 14 057 sztuk z czego 9415 sztuk stanowią ciągniki sprzedane pod marką Landini. Kolejny rekord.

1996 Styczeń

Fabbrico. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ciągniki dłużej mocy Legend poczyniono nową znaczną inwestycję: historyczna linia nr 2 została w rekordowym czasie rozmontowana i wymieniona na nową linię montażową zapewniającą podwojenie wydajności produkcji, również dzięki zmianie układu linii montażu podzespołów.

1996 Marzec

S. Marino. Wraz z nową strategią przemysłową Firmy w zaledwie 6 miesięcy stworzono i wdrożono nową organizację produkcji poświęcona wyłącznie obróbce skrawaniem, ząbkowaniu trybów oraz montażowi komponentów prototypowych.

1996 Maj

Landini: siła liczb włoskiej grupy przemysłowej, mocno zinternacjonalizowanej, ale z korzeniami w obszarze bogatych tradycji i wiedzy o ciągnikach.

1997

Firma utworzyła nowe siedziby w Hiszpanii i Niemczech,co zbiegło się z wprowadzeniem na rynek gamy Legend II oraz gamy Globus, a już rok później gamy Discovery i Mistral.

2000

Landini zaprezentowała kolejną nową gamę ciągników z serii Rex Frutteto e Vigneto, Mythos, Ghibli, Atlas i Trekker.

2004

Landini świętuje swoje 120-lecie.

2014

Firma Landini rozpoczeła  współpracę z firmami  ZF opracowując  nową przekładnie ROBOSHIFT dla swoich ciągników, oraz z  firmą  Deutz (dostawcą silników).

Rok 2014 to również rok okrągłego jublieuszu firma Landini kończy 130 lat.

Firma nieustanie rozwija się, wsprowadza na rynek  inowacyjne produkty które spełniają wymagania rolników na całym świecie.