Ponadprzeciętna użyteczność

Landini przedstawia nowe narzędzie 5-085, dzięki któremu wszechstronność jest jego zwycięską bronią. Nowy ciągnik nadaje się do wielu prac w gospodarstwie i na polach: bezpieczny w stajni i w transporcie, zwinny w siewie i zarządzaniu cyklem sianokosów, idealny do pracy na otwartych polach, takich jak orka, frezowanie i bronowanie. Stylistycznie 5-085 korzysta z nowego Landini Family Feeling, uzupełnionego światłami LED, a także dostępnego w wersji BlueIcon, ekskluzywnej metalicznej niebieskiej barwie w połączeniu z bogatym pakietem specyfikacji, dostępnym już w innych modelach Landini.


Zobacz film

Duża wszechstronność

Silnik

3,4 / 4

Moc / Moment obrotowy

75 KM / 375 NM (jak w 100 KM)

Skrzynia Biegów

Skrzynia Mechaniczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32

Skrzynia Elektro-Hydrauliczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32 36+12 , 48+16

Biegi pełzające

Wszechstronność jest również zmaksymalizowana przez ładowacz czołowy Landini, który jest teraz wyposażony w dedykowany ergonomiczny joystick. Ładowacz jest tak skonstruowany, aby jego rama nie zmniejszała prześwitu oraz nie ograniczała zakresu kąta skrętu ciągnika. Działa również liniowo i równomiernie dzięki zawieszeniu z 2 akumulatorami ładowanymi azotem umieszczonymi między cylindrami.
Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo na drodze, IBS (zintegrowany układ hamulcowy) łączy tylne hamulce z przednimi hamulcami chłodzonymi olejem zintegrowanymi z osią, skracając drogę hamowania o 50%. Hamulce włączają się proporcjonalnie do siły przyłożonej do pedałów, zapewniając absolutną dokładność hamowania.
Oś przednia jest niewielkich rozmiarów, z maksymalnym naciskiem na zwartą konstrukcję i zwinność maszyny. Jego solidna konstrukcja sprawia, że jest niezawodny i stabilny niezależnie od wykonywanej pracy, od użycia przedniego układu podnoszenia po ładowacz czołowy i czynności transportowe.
34-calowe tylne koło zapewnia większy prześwit i lepszą przyczepność, co stanowi kolejną najlepszą w swojej klasie opcję dla Landini 5-085, inteligentnego narzędzia między nową serią 4 a przyszłą serią 5, co podkreśla jego wyjątkową wszechstronność, dzięki do doskonałego stosunku masy do mocy, który sprawia, że jest doskonały podczas zastosowań transportowych, nawet na wzgórzach.

Czterosłupkowa kabina z panoramiczną widocznością 

Komfort kierowcy gwarantuje czterosłupkowa kabina, która maksymalizuje przeszklenie z panoramiczną widocznością i pochłania drgania i wibracje dzięki 4 cichym blokom, tworząc chronione środowisko pracy i doskonałą izolację akustyczną. Elementy sterujące są rozmieszczone w ergonomiczny sposób, również dzięki nowemu joystickowi, który umożliwia łatwe i szybkie zarządzanie funkcjami, takimi jak Hi-Lo i H-M-L oraz dostarczonymi narzędziami. Kierownica ma regulowaną wysokość i głębokość. Dach jest obniżany, aby ułatwić wejście do ciasnych miejsc i jest wyposażony w przezroczysty dach, który zapewnia pełną widoczność podczas pracy z ładowaczem czołowym.

Silnik FPT

Jednym z głównych atutów nowego Landini 5-085 jest 3,4-litrowy, 4-cylindrowy, 8-zaworowy silnik FPT, Turbo Intercooler z elektronicznym wtryskiem Common Rail, zdolny do maksymalnego wykorzystania wszystkich 75 KM dostępnych mocy. gwarantują doskonałą siłę uciągu i dużą łatwość pracy nawet w trudnych warunkach. Wśród unikalnych cech tego silnika jest najlepszy w swojej kategorii moment obrotowy od 375 Nm przy 1400 obr / min, co upodabnia go do ciągnika o większej mocy. Wszystko to przekłada się na wydajność, przy znacznych oszczędnościach czasu i pieniędzy, gdyż kontrole są ograniczone, nie zaniedbując 103-litrowego zbiornika gwarantującego cały dzień pracy. Dzięki technologii EGR, DOC, DPF, 5-085 posiada certyfikat Stage V i jest zgodny z przepisami dotyczącymi zapobiegania zanieczyszczeniom bez SCR i bez mocznika, gwarantując tym samym znaczną redukcję kosztów operacyjnych.

Wybór opcji przekładni na każde potrzeby

Skrzynia Mechaniczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32

Skrzynia Elektro-Hydrauliczna 12+12 , 16+16, 24+24, 32+32 36+12 , 48+16

Biegi pełzające

 

Obwód hydrauliczny z podwójną pompą

Obwód hydrauliczny z podwójną pompą zapewnia wyjątkowo wydajne zarządzanie 5 hydraulicznymi zaworami hydraulicznymi (3 z tyłu i 2 w środku) oraz narzędziami dzięki dedykowanemu natężeniu przepływu 56 l/min, podczas gdy 34 litry są kierowane do układu kierowniczego.